Články  

Podívejte, co dokáže fermacell při rekonstrukci interiéru

Podívejte, co dokáže fermacell při rekonstrukci interiéru
Sádrokartonové desky v interiérech v našich domů a bytů již zcela zdomácněly a jejich výhody jsou všeobecně známé a využívané. Vývoj však jde dál a současná stěna z fermacellu umí nabídnout víc - vyšší pevnost, vyšší zatížení, lepší ochranu před požárem a hlavně lepší akustickou izolaci než sádrokarton.

Ať už se nám vybaví výstavba příček nebo rekonstrukce podkroví, koupelen nebo podlah, vždy platí, že materiály fermacell jsou pro podobné situace „jako dělané“. Tyto homogenní desky můžete využít všestranně - jsou vhodné do vlhka, jako protipožární ochrana i jako tepelně-akustický izolační prvek. Výrobky fermacell jsou certifikovány a mají za sebou množství zkoušek a atestů konstrukcí. Vysoká pevnost desek fermacell umožňuje například snadnou a rychlou rekonstrukci podkroví. Rychlá je i přestavba koupelny – pod obklady stačí jedna deska fermacell. Šetříte nejen čas, ale hlavně prostor.


Stavební systém fermacell vyloučí mokré procesy ze stavby, jeho montáž je rychlá a komplexní a minimalizuje technologické prostoje. Dobře a rychle se s fermacellem manipuluje a pracuje, což je neocenitelná vlastnost v případě rekonstrukcí. Nízká hmotnost stěn, velký výběr formátů (například desky na výšku stěny eliminují spáry), úspora místa (tenké příčky), široké možnosti povrchových úprav (obklady, nátěry, tapety, dýhování apod.) – to jsou další výhody těchto materiálů. Desky fermacell výborně akusticky izolují, bonusem navíc je dobré klima, které desky do interiéru přináší. Významným příspěvkem ke kvalitě bydlení je i sádrovláknitá deska fermacell Greenline, která je díky oboustranné povrchové úpravě desek účinnou látkou na bázi keratinu schopna přirozeným způsobem přijímat škodliviny a emise ze vzduchu v prostoru a trvale je vázat. Realizační firmy oceňují technické poradenství kompetentních pracovníků Fermacell týmu.


Podlahový systém fermacell dává šanci snadno vyrovnat nerovností starých podlah. Celý suchý stavební proces umožňuje pokládat další podlahové krytiny do druhého dne bez nebezpečí uzavření vlhkosti v podlaze. S úspěchem se tyto podlahové prvky zařazují do systému podlahového teplovodního vytápění, podlahové prvky fermacell mají, bez dalších povrchových úprav, atest na zatížení kolečkovou židlí a lze na ně lepit dlažbu, PVC krytinu, koberce, parkety i dřevěné podlahové panely.


Chcete-li mít úpravu interiéru rychle hotovou s minimem nepohodlí a navíc s materiálem, který splní všechny požadavky, je volba systému se sádrovláknitými deskami fermacell sázkou na jistotu. Více informací najdete na www.stavetchytre.cz.


FotogalerieInteriér podkrovního prostoru, určeného pro koupelnu se sprchovým koutem, je připraven k úpravám tzv. suchou cestou – tj. bez mokrých technologických procesů.Podlaha se suchým podlahovým setem fermacell a zabudovaným elektrickým podlahovým vytápěním s topnými rohožemi.

 Sádrovláknité podlahové prvky a desky fermacell na podlahách a stěnách jsou stabilní, odolné a zvyšují požární odolnost a akustickou izolaci místnosti. Navíc se výtečně hodí pro místnosti domu s proměnlivou vlhkostí vzduchu, např. do koupelny a do kuchyně.Před vlastním lepením keramických obkladů na stěny a před položením dlažeb na podlahu je potřeba nanést na povrch desek vhodný penetrační nátěr. Ty nabízejí výrobci lepidel pro obkladové materiály jako součást uceleného systému.

 Ve vlhkých prostorách rozhoduje o kvalitě každý detail. U ploch v přímém kontaktu s vodou, např. sprchové kouty a vany, je nutno použít vhodné tekuté hydroizolační stěrky nebo jiné lepené těsnící systémy. Dobře provedená hydroizolace ploch a spár před vlhkostí zásadně prodlužuje životnost obkladů a dlažby a brání interiér před plísněmi a jiným poškozením..Záleží jen na vaší fantazie – ze sádrovláknitých podlah a desek vytvoříte nový interiér snadno, rychle a navíc s vynikajícími parametry. Ve vaší nové koupelně je teď díky kvalitním materiálům a skvěle odvedené práci vše připraveno na dlouhá léta spokojeného užívání.
– © 2018 Všechna práva vyhrazena. Fermacell GmbH, Duisburg